O laboratorium

Agrovet-icon
SZEROKI ZAKRES OFERTY
I PROFESJONALNY ZESPÓŁ


W przeprowadzanych dla Państwa badaniach pracują specjaliści z zakresu mikrobiologii, z zakresu weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej oraz z zakresu chorób drobiu i ptaków ozdobnych.


Laboratorium AGRO-VET jest zawsze dyspozycyjne, zarówno dla lekarzy weterynarii, jak też producentów drobiu i firm pracujących na rzecz drobiarstwa. W zakresie diagnostyki chorób drobiu wykonujemy badania bakteriologiczne (badania kompleksowe: ocena zmian anatomo-patologicznych, izolacja i typizacja drobnoustrojów, określanie lekooporności), badania mikologiczne oraz serologiczne.

Działalność laboratoryjna AGRO-VET Wojciech Wieliczko Laboratorium Weterynaryjne obejmuje:
1. Metody akredytowane (zgodnie z zakresem AB1088)
2. Metody nieakredytowane

AGRO-VET Wojciech Wieliczko Laboratorium Weterynaryjne oferuje szeroki zakres badań:

  • Badania mikrobiologiczne (materiału pochodzącego od zwierząt),
  • Badania serologiczne,
  • Badania anatomo-patologiczne,
  • Badania mikrobiologiczne żywności,
  • Badania z zakresu biologii molekularnej

 
Szanując czas i pieniądze naszych Klientów badania serologiczne takie jak określenie poziomu swoistych przeciwciał dla drobnoustrojów z rodzaju Mycoplasma, a także dla wirusa choroby Gumboro (łącznie z wyznaczeniem terminu szczepienia) traktujemy priorytetowo, co pozwala na uzyskanie wyniku w ciągu 24 godzin.

W diagnostyce wielu chorób np. mykoplazmozy, salmonelozy, ornitobakteriozy czy kampylobakteriozy ptaków wykorzystujemy najnowsze techniki diagnostyczne - PCR (Polymerase Chain Reaction).

1POMOC W DOBORZE
WŁAŚCIWYCH BADAŃ

2WYKONANIE
ZLECONYCH BADAŃ

3POMOC
W INTERPRETACJI WYNIKÓW

o-agrovet

Agrovet-icon
DBAMY O
RELACJE Z KLIENTAMI


Firma AGRO-VET, istniejąca od 1997 roku, zdążyła już przekonać swoją rzetelnością i fachowością grono oddanych Klientów, którym w tym miejscu pragniemy podziękować za lata owocnej współpracy.


Agrovet-icon
DOSKONALIMY NASZE METODY I PERSONEL ORAZ
INWESTUJEMY W SPRZĘT LABORATORYJNY

Zawierzono nam między innymi w kwestii wykonania badań diagnostycznych (serologicznych i bakteriologicznych) dla projektów naukowych zlecanych przez firmy farmaceutyczne oraz zespoły naukowe. Uzyskane wyniki, jak też obserwacje i doświadczenia uzyskane w laboratorium, prezentowano na konferencjach naukowych oraz na spotkaniach z producentami drobiu.

Laboratorium pracuje 6 dni w tygodniu w godzinach od 7.00 do 17.00 (w soboty od godziny 8:00 do 14.00). Aby ułatwić Państwu dostarczanie materiału do badań istnieje możliwość przyjęcia prób również w innych godzinach po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu.

W niektórych przypadkach nie ma konieczności osobistego pojawienia się w naszej siedzibie, ponieważ próby dostarczają w ciągu 24 godzin z terenu całej Polski firmy kurierskie. Niemniej jednak możliwość osobistego poznania naszych Klientów jest dla nas bardzo cenna, dlatego zapraszamy wszystkich dokładając jednocześnie wszelkich starań by kontakt z sumiennymi i sympatycznymi pracownikami laboratorium zostawił jak najlepsze wrażenie.

Nieustannie podejmujemy wysiłki, które mają na celu utrzymanie najwyższej jakości wykonywanych przez nas badań. Inwestujemy w nowy sprzęt laboratoryjny i doskonalimy metody pracy i system zarządzania jakością.